Kontakt

Kontakt

Här hittar du kontaktinformation till alla som arbetar på Trappan

 

Rektor
Karin Pihlström
0240-868 76
karin.pihlstrom@vbu.ludvika.se

Samordnare
Ingemar Jansson
0240- 66 77 24
ingemar.jansson@vbu.ludvika.se

Administratör
Helena Giliusson
0240-66 77 47
helena.giliusson@vbu.ludvika.se

Lärare
Curt Jansson
0240-66 77 82
070 171 67 22
curt.jansson@vbu.ludvika.se

Språkstödjare
Mustafa Abdillahi Hassan
0240-56 59 65
abdillahi.hassan-mustafa@vbu.ludvika.se

Somaliska och arabiska
Kalab Eyob
0240-66 77 88
070 065 39 83
kalab.eyob@vbu.ludvika.se

Tigrinska, bilem, tigre och arabiska
Samira Azizi Marghzar
0240-865 25
072 734 46 09
samira.azizi.marghzar@vbu.ludvika.se

Persiska och kurdiska
Takie Berhane Weldemichael
0240-66 77 87
070 019 08 20
takieberhane.waldemichael@vbu.ludvika.se

SYV, studie- och yrkesvägledare
Anna Romuk-Wodoradzka
0240-66 77 85
070 000 99 73
anna.romuk-wodoradzka@vbu.ludvika.se